Rybki

Od kilku lat istnieje moda na posiadanie w domach akwarium. Wśród pięknych nowoczesnych mebli umieszczenie pięknego dużego akwarium z wnętrzem przypominającym rafę koralową jest prawdziwie cudowną ozdobą. Więce »

 

Schronisko

Ludzie, którzy kochają zwierzęta, nie zwracają uwagi na to jakiej rasy jest ich pies. Bardzo często odwiedzają schroniska dla zwierząt i przygarniają do swoich mieszkań, te bezpańskie. Nierzadko decydują się na psy, które są po tak zwanych przejściach. Schroniska pełne są pobitych i maltretowanych zwierząt, które najbardziej na świecie potrzebują przede wszystkim miłości. I odwdzięczają się nowym właścicielom tym samym. Okres aklimatyzacji do nowego otoczenia jest czasami bardzo długi. Psy maltretowane w przeszłości są bardzo lękliwe. Często potrzeba sporo czasu, aby zdobyć ich zaufania. e Obserwuje się również sytuacje, że nawet kiedy chcemy pogłaskać zwierzaka, kuli się on lub ucieka. To znak, ze człowiek zrobił mu wiele krzywdy. Zdarzają się też psy strasznie wychudzone i chore. To te, które zostały porzucone, często pozostawione w lesie, przywiązane do drzewa. Niektórzy ludzie są bowiem mało odpowiedzialni. Kupują psy jako prezent, dla kogoś kto przykładowo zwierząt nie lubi, bądź nie ma warunków, ani czasu by się nim zajmować.

To błąd, ponieważ żaden pies, czy kot nie może być traktowany jak chwilowa zachcianka czy zabawka. To żywa istota, która potrzebuje, aby się nim zajmować, dbać o niego i pielęgnować. Najwięcej psów w schroniskach pojawia się – jak mówią ich właściciele w okresie po świętach Bożego Narodzenia i przed letnimi wakacjami. To znak, ze prezenty zostały nietrafione, zrobione zupełnie bez przemyślenia. A zakup psa nie może być zakupem pod wpływem impulsu. To nie zabawka, która możemy oddać, lub wyrzucić. Niestety tak się zdarza. Przed wakacjami natomiast zdarza się, że właściciele wyjeżdżają na wakacje i maja nie lada problem co zrobić z czworonogiem. Podrzucają go więc do schroniska. To z kolei znak, ze zwierzak nie jest traktowany jak członek rodziny. To tak, jak byśmy chcieli oddać swoje dziecko przed wyjazdem na Majorkę – alarmują właściciele schroniska dla zwierząt. Nie ma chyba nic gorszego od wyrzucenia czworonożnego pupila. Pozostaje mieć tylko nadzieje, że znajdzie się ktoś kto da mu nowy, szczęśliwy dom.