Rybki

Od kilku lat istnieje moda na posiadanie w domach akwarium. Wśród pięknych nowoczesnych mebli umieszczenie pięknego dużego akwarium z wnętrzem przypominającym rafę koralową jest prawdziwie cudowną ozdobą. Więce »

 

Najlepszy pies świata

Rasa uwielbiana przez wszystkich, zarówno małych, jak i dużych. Pies zawsze szczęśliwy, zadowolony i skory do zabawy, wieczne dziecko. Przy tym również inteligentny i wierny. Labrador retriever jest jednym z najukochańszych psów na świecie. Dużych rozmiarów, osiąga wagę do prawie czterdziestu kilogramów i wysokość do około sześćdziesięciu centymetrów, jest oazą łagodności. Najpopularniejsze kolory to biszkoptowy, czekoladowy i czarny. Dzieci go uwielbiają, a on odwdzięcza im się tym samym, nie reaguje na ciągnięcie za ucho, wsiadanie na niego jak na konia, czy łapanie za ogon, gdyż po prostu uwielbia towarzystwo człowieka. Zawsze skory do zabawy, chętny na długi spacer, jest również doskonałym kompanem do uprawnia sportów, joggingu, czy jazdy na rowerze. Idealny pies dla wielodzietnej rodziny, gdyż zawsze akceptuje nowych jej członków. Najlepiej czuje się na dużej przestrzeni i w ogrodzie, dlatego jest to pies polecany do domków, a nie do małych mieszkań. Jednak łagodny charakter i przyjazne usposobienie to nie jedyne cechy tej rasy psów.

Labradory są psami bardzo inteligentnymi, wykorzystywanymi zarówno w rehabilitacji osób chorych, jak i szkolone do pomocy niepełnosprawnym, czy pracy na policji, bądź w ratownictwie. Labrador po wielomiesięcznym treningu staje się nieodłącznym towarzyszem osoby niewidomej i jest w tanie wykonywać za nią wiele czynności i ułatwiać codziennie funkcjonowanie. Na policji, po treningu, potrafi wywęszyć narkotyki, czy natrafić nawet na najmniejszy ślad. Coraz częściej wykorzystywany również przy leczeniu małych dzieci, dla których kontakt z takim kochanym zwierzakiem jest okazją do pełnego uśmiechu. Labradory sprawdzają się wszędzie i w każdych warunkach, są wierne, przyjacielskie i jak żadna inna rasa, uwielbiają człowieka. Trzeba jednak pamiętać, że są to duże psy, które potrzebują dużo ruchu, dużo uwagi i miłości człowieka. Mają również niestety tendencję do tycia, dlatego trzeba uważnie obserwować ich podjadanie i nie dokarmiać poza porami posiłku.