Rybki

Od kilku lat istnieje moda na posiadanie w domach akwarium. Wśród pięknych nowoczesnych mebli umieszczenie pięknego dużego akwarium z wnętrzem przypominającym rafę koralową jest prawdziwie cudowną ozdobą. Więce »

 

Mieć psa. Wyzwanie?

Zanim zdecydujesz się na to, żeby stać się posiadaczem psa lub kota powinieneś ustalić wszystkie za i przeciw. To nie jest kupno zabawki, którą można odstawić w kąt, kiedy Ci się znudzi. To cały szereg obowiązków i to na długie lata. Zwłaszcza pies wymaga szczególnej troski i należytego traktowania. Właściciele psów twierdzą nawet, że z czworonogiem jest nawet więcej obowiązków niż z dzieckiem, które przecież dorasta i staje się samodzielne. Nie musisz z dzieckiem wychodzić na podwórko by pobawiło się z kolegami, nie musisz go odprowadzać do szkoły, kiedy chodzi już do gimnazjum. Powoli dziecko staje się przecież dorosłe i samo zaczyna o siebie dbać, organizować sobie życie. Z psem jest naprawdę inaczej i są to obowiązki każdego dnia. Na przykład wychodzenie kilka razy dziennie na świeże powietrze, aby pies załatwił potrzebę fizjologiczną. Musisz to zrobić bez względu na pogodę i wiek psa. Musisz o niego dbać, kapać, czesać, karmić.

Pies nawet, kiedy dorośnie nie zacznie przecież sam się pielęgnować. Będzie bardziej posłuszny, o ile poświęcisz odpowiednia ilość czasu żeby go wychować. Powinieneś tez zapoznać się z informacjami na temat danej rasy, która Ci się podoba. Niektóre wymagają bowiem szczególnego traktowania, szczególnych warunków, szczególnego jedzenia i pielęgnacji. Musisz poświecić mu nie tylko odpowiednia ilość czasu, ale również musisz nastawić się na ponoszenie kosztów. Na jedzenie, lekarstwa w razie choroby. Opieka weterynaryjna dla zwierząt to gabinety prywatne. Nie spodziewaj się, ze specjalista przyjmie cie za darmo. Nie istnieją w tym środowisku bezpłatne przychodnie rodzinne, jak w przypadku ludzi. Musisz tez zastanowić się czy naprawdę będziesz miał czas, by zając się zwierzakiem. Jeśli dużo pracujesz i twoich domowników tez wiecznie nie ma w domu, pomyśl, kto zajmie się psem podczas twojej nieobecności. Czy pies zasługuje na to, były cały dzień być zamkniętym w domu? Na pewno nie. Musisz więc mieć świadomość, że nawet jeśli kochasz zwierzęta nie zawsze będziesz w stanie zapewnić mu właściwą opiekę.