Rybki

Od kilku lat istnieje moda na posiadanie w domach akwarium. Wśród pięknych nowoczesnych mebli umieszczenie pięknego dużego akwarium z wnętrzem przypominającym rafę koralową jest prawdziwie cudowną ozdobą. Więce »

 

Psia pielęgnacja

Dbanie o swojego pupila wiąże się nie tylko z rozpieszczaniem go, uczeniem komend, wyprowadzaniem na spacery i żywieniem, ale również z pielęgnowaniem jego futerka i skóry. W przypadku psów, to, jak często się je kąpie, zależy od rasy, co za tym idzie od długości sierści i jej koloru. Dużo rzadziej kąpie się jamnika, czy boksera, niż długowłosego yorka, collie, czy białego, podatnego na wszelkie zabrudzenia westa. Istotne jest dobranie odpowiednich kosmetyków, przeznaczonych przede wszystkim do psiej sierści. Nie wolno kąpać psa w kosmetykach przeznaczonych dla ludzi, których zawierają one składniki, które nie współgrają z psią fizjonomią, mogą spowodować uczulenie, swędzenie, a nawet wypadanie włosia. W sklepach dla zwierząt, Internecie, czy u hodowców, można kupić szeroką gamę wszelkiego rodzaju szamponów, odżywek i oliwek dla psiej sierści. Warto jest wydać kilka złotych więcej i kupić kosmetyk lepszej jakości, ukierunkowany na włosie długie, szorstkie, białe, czy też szorstkie, gdyż efekty jego zastosowania szybko będą widocznej na pięknej, błyszczącej sierści zwierzaka.

Warto jest zwrócić uwagę na skład, by szampon obok detergentów myjących, miał również składniki pielęgnacyjne jak olejki, d-panthenol, czy zioła. Można również kupić szampony przeciwpchelne, które pozwalają się szybciej rozprawić z tym uporczywym problemem. Stosowanie dodatkowej odżywki po każdej kąpieli jest zbędne. Owszem, sprawia ona, że włos jest milszy w dotyku i bardziej gładki, jednak poprzez nią traci również naturalną barierę ochronną. Sama kąpiel powinna przebiegać w dwóch etapach. W pierwszej części z psa powinno się zmyć wszelki brud, piasek i ziemię. W drugiej części zaś, zaczyna się etap pielęgnacji. Wykonuje się masaż ciała i dokładne czyszczenie sierści, tym dłuższy, im bardziej wymagające włosie. Pianę spłukuje się dół, należy pamiętać o niezalewaniu nosa i uszu zwierzęcia. Po kąpieli dobrze jest dać się zwierzakowi wytrzepać, wytrzeć go ręcznikiem i w razie potrzeby, podsuszyć.