Rybki

Od kilku lat istnieje moda na posiadanie w domach akwarium. Wśród pięknych nowoczesnych mebli umieszczenie pięknego dużego akwarium z wnętrzem przypominającym rafę koralową jest prawdziwie cudowną ozdobą. Więce »

 

Najwierniejszy przyjaciel

Właściciele i miłośnicy zwierząt mówią, że najwierniejszym przyjacielem człowieka jest pies. I nie chodzi tu o wyjątkowe rasy, czy rodowody. Można powiedzieć nawet więcej. Najwierniejsze psy to te, które potocznie zwane są mieszańcami, czyli zwykłe kundle. To one doceniają pielegnację ze strony właściciela, to one potrafią odwdzięczyć się wyjątkową wiernością. Znane są nawet przypadki, które powodują u innych wzruszenie. Nie rzadko bowiem zdarza się, ze po śmierci swojego pana, pies nagle zaczyna chorować z tęsknoty, lub siedzi całymi dniami i nocami w miejscu jego pochówku. Taka miłość, jak mówią właściciele psów, jest naprawdę niespotykana. Znane są tez powiedzenia, ze właśnie wierności człowiek powinien uczyć się od psa. Wśród tych najwierniejszych, bardzo często można spotkać również te, które są wcześniej zabrane ze schroniska.

A takich jest naprawdę wiele. Jeśli w przeszłości dotknęła ich jakaś trauma, były bite, głodzone, maltretowane – one doceniają miłość nowych właścicieli szczególnie. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, ze posiadanie psa, to wielka odpowiedzialność. Bez względu na porę roku, trzeba wychodzić z nim na świeże powietrze. Niezależnie od tego, czy za oknem jest mróz minus 20 stopni, czy upał + 35. Pies musi zaczerpnąć świeżego powietrza, musi się wybiegać, załatwić potrzebę fizjologiczna. I tu również ukłon w stronę właścicieli. Coraz więcej jest bowiem takich, którzy sprzątają na szczęście po swoim pupilu. W punktach z akcesoriami dla zwierząt można bez trudu kupić zestaw do sprzątania po psie. Jeśli właściciel tego nie robi, może zostać ukarany grzywną za zaśmiecanie miejsc publicznych. Należy też stosować się do przepisów ustawy, która mówi, ze psa trzeba wyprowadzać na spacer na smyczy, aby nie stanowiły zagrożenia dla innych. Nawet jeśli dla nas pies jest cudowny, w stosunku do innych ludzi i zwierząt może wybuchnąć agresją. A wtedy możemy mieć nie lada kłopot. Zanim jednak zdecydujesz się na posiadanie psa poczytaj ile obowiązków czeka Cie z nowym domownikiem. Sam oceń, czy jesteś w stanie im podołać.