Rybki

Od kilku lat istnieje moda na posiadanie w domach akwarium. Wśród pięknych nowoczesnych mebli umieszczenie pięknego dużego akwarium z wnętrzem przypominającym rafę koralową jest prawdziwie cudowną ozdobą. Więce »

 

Wakacje z pupilem

Kiedy wyjeżdżamy na wakacje zawsze bierzemy podręczny zestaw leków dla całej rodziny. Jeśli mamy w domu czworonoga i zabieramy go na dwutygodniowy urlop, powinniśmy również pamiętać o swoim pupilu. Jego tez może dopaść choroba w czasie takiego wyjazdu. Najlepiej porozmawiać z weterynarzem, który dokładnie określi, co może się zdarzyć. Najczęściej jest to zmiana wody i problemy żołądkowe. Weterynarze zalecają więc, aby przed urlopem przyzwyczaić psa do picia wody niegazowanej zakupionej w sklepie, lub po prostu przegotowanej. Dzięki temu zmieniając miejsce pobytu możemy zaopatrzyć się w wodę tej samej marki. Unikniemy wówczas kłopotów z dolegliwościami żołądkowymi. Nie jest zalecana zmiana pożywienia. Jeśli nasz pies jest przyzwyczajony do stałej karmy suchej, czy mokrej jednej firmy, nie staraj się zmieniać jej w czasie urlopu. Co do zakwaterowania, zawsze przed przyjazdem do miejsca docelowego, pytaj czy dany hotel, pensjonat, czy kwatera prywatna jest przyjazna zwierzętom. Coraz więcej w naszym kraju jest takich ośrodków.

Właściwie nie wiadomo, czy wynika to z dużej konkurencji, czy z tego, że Polacy naprawdę kochają zwierzęta i nie rozstaja się z nimi nawet podczas swojego urlopu. Możesz tez skorzystać z hoteli dla psów, gdzie możesz zostawić pupila pod bardzo dobrą opieką. Na pewno będzie za Tobą tęsknił, jednak możesz mieć pewność, że zajmą się nim doskonali fachowcy. Ludzie, dla których opieka nad zwierzętami jest prawdziwą pasją. Nie oznacza to, ze tego rodzaju placówki są bezpłatne. Wręcz przeciwnie czasami są bardzo drogie. Jednak, kiedy swojego psa traktujesz jak należy nie będzie to dla Ciebie problemem. Możesz tez zostawić czworonoga u zaprzyjaźnionej rodziny, która zna Twojego psa i masz do niej całkowite zaufanie. Gorzej, gdy chcesz zabrać go w podroż za granicę. Wtedy musisz stosować się do przepisów danego kraju, dotyczących transportu i wywozu zwierząt. Konieczne będzie również wyrobienie odpowiedniego paszportu dla psa. Czasami czekają Cię dodatkowe szczepienia i okres kwarantanny.