Rybki

Od kilku lat istnieje moda na posiadanie w domach akwarium. Wśród pięknych nowoczesnych mebli umieszczenie pięknego dużego akwarium z wnętrzem przypominającym rafę koralową jest prawdziwie cudowną ozdobą. Więce »

 

Owczarki niemiecki

Owczarki niemiecki, czyli popularnie zwane wilczury to jedna z najpiękniejszych ras wśród psów. Uwagę zwracają zwłaszcza owczarki długowłose, służące często w Policji. Jednak, jak mówią hodowcy, każdy właściciel może mieć pięknego, ułożonego psa. Wystarczy tylko trochę pracy przy wychowaniu i konsekwencji. Szczenięta można łatwo nauczyć wielu rzeczy – zupełnie jak małe dzieci. Z całą pewnością ta rasa nie nadaje się do mieszkania w bloku, z uwagi na to, że jest to pies duży, z rodziny wilkowatych, wymagający mnóstwo ruchu. Najlepiej, jeśli właściciele mieszkają w domu wolno stojącym, aby pies, chociaż w przydomowym ogrodzie mógł się wybiegać. 10 minutowy spacer z pewnością nie wystarczy. Te długowłose wymagają specjalnej pielęgnacji, jeśli chodzi o sierść. Wbrew przypuszczeniom ludzi, którzy się na tym nie znają, psy z krótka sierścią bez względu na rasę bardzo linieją. A w zasadzie wszyscy spodziewają się że to pies z długim włosem, będzie go gubił częściej. Jest natomiast zupełnie odwrotnie.

Dla psa należy kupić specjalne grzebienie i szczotki do czesania i dbać o to, aby sierść była zawsze puszysta i czysta. Owczarki są bardzo oddane swoim właścicielom, pod warunkiem, ze będą traktowane z należytą godnością i oddaniem. Przyzwyczajają się do rodzin, w których żyją i w przypadku zagrożenia dla domowników mogą stanowić psa obronnego. Jeśli chodzi o pielegnację, ze szczególną dokładnością powinniśmy kontrolować czy na uzębieniu psa nie zbiera się kamień nazębny. Można go usunąć samodzielnie za pomocą licznych preparatów dostępnych w sklepach. W niemal każdym mieście znajdziesz również gabinet weterynaryjny, w którym odkamienianie zostanie przeprowadzone przez specjalistę. Nie tylko z powodu kamienia należy odwiedzać weterynarza. Okresowe badania i kontrola stanu zdrowia jest niezbędna, aby nasz owczarek dożył długich lat. Średnio psy te przeżywają około 15 lat, co jest wystarczającym okresem, aby przyzwyczaić się wzajemnie do swojej obecności. Z uwagi na urodę, owczarki niemiecki posiadające rodowód są częstymi uczestnikami wielu Wystaw i konkursów dla psów.