Rybki

Od kilku lat istnieje moda na posiadanie w domach akwarium. Wśród pięknych nowoczesnych mebli umieszczenie pięknego dużego akwarium z wnętrzem przypominającym rafę koralową jest prawdziwie cudowną ozdobą. Więce »

 

Gigant wśród kotów

Ich cechą charakterystyczną jest wielkość i piękny puszysty ogon. Pochodzący z Ameryki Północnej Maine Coon jest pięknym kotek, którego waga osiąga nawet 11 kilogramów w przypadku samca i około 8 kilogramów w przypadku samicy. Mają piękne, miękkie futro oraz delikatne podszycie różnej długości na całym ciele. Podczas zimy, jest ono jeszcze bardziej okazałe, wręcz królewskie. Występują w różnym kolorze umaszczenia, jednobarwnym, bądź tak zwanym dzikim agouti. Cechą charakterystyczną można nawet napisać, że reprezentacyjną, jest ogon. Jest on tak długi jak reszta ciała, puszysty i sprawia wrażenie, że kot jest jeszcze większy. Maine Coon ma silną budowę ciała, długie kończyny i jest bardzo wytrzymały. Ma również wysoko stojące uszy i typowe dla tej rasy kotów nieco sowie spojrzenie oczu. Wygląda przez to sennie oraz poniekąd dziecinnie. Koty tej rasy są coraz częściej wybierane nie tylko ze względu na swoje niespotykane piękno, ale również na charakter.

Na przestrzeni lat dokonywano na nich selekcji, dzięki czemu rasa ta stała się dużo bardziej przyjazna dla człowieka, zwłaszcza w porównaniu do innych kotów. Maine Coon bardzo lubią człowieka, szybko się przywiązują i są przyjacielskie. W przeciwieństwie do innych kotów, dużo łatwiej akceptują obecność innego zwierzaka. Lubią zarówno dorosłych, jak i dzieci. Nie sprawiają w domu kłopotów, nie są wredne i złośliwe oraz nie przejawiają agresywności. Są prospołeczne, przywiązują się do swojego właściciela, odpowiada im zarówno życie w mniejszych mieszkaniach, jak i w domu z ogrodem. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na kupno tej rasy. Koty Maine Coon pochodzące z dobrych hodowli są drogie, jednak miłośnik kotów, pragnący mieć wiernego, przyjacielskiego zwierzaka, na pewno znajdzie w nim towarzyską duszę. W przeciwieństwie do persów, nie muszą być rozpieszczane i nie są obrażalskie. Za to są piękne, wymagają długiej pielęgnacji, by ich futro było gładkie i lśniące, dostarczają tym samym właścicielowi satysfakcji z posiadania zwierzęcia kochanego i zarazem arystokratycznego.