Rybki

Od kilku lat istnieje moda na posiadanie w domach akwarium. Wśród pięknych nowoczesnych mebli umieszczenie pięknego dużego akwarium z wnętrzem przypominającym rafę koralową jest prawdziwie cudowną ozdobą. Więce »

 

Uwielbiane rasy – West highland white terrier

Uważany jest za jednego z najsłodszych i najładniejszych terierów. Ostatnimi czasy, również modnych, jako że coraz więcej osób wybiera z hodowli właśnie tę rasę. West highland white terier nazywany przez miłośników zwyczajnie westie, skrada serca coraz większej ilości wielbicieli czworonogów. Jest to rasa, która powstała w XIX wieku w Wielkiej Brytanii i jej cechą charakterystyczną jest białe, długie umaszczenie. Westie jest niedużym pieskiem o wadze 6 – 11 kilogramów i wysokości około 25 centymetrów. Ma sierść dwuwarstwową, długi włos okrywowy i podszerstek, który charakteryzuje się miękkością i krótkim włosem. To, co jednak jest najważniejsze w tej rasie, to jej charakter. Westy są cudownymi psami, które są bardzo inteligentne i po prostu uwielbiają towarzystwo człowieka. W odniesieniu do innych psów, często są nieufne, ponieważ zazdrośnie bronią swojego pana i nie chcą się nim z nikim dzielić. Lubią być w centrum uwagi i często nudząc się w domu próbują zwracać właśnie uwagę członków rodziny. Są często bardzo uparte i chadzają swoimi ścieżkami.

Westy są coraz popularniejsze, ponieważ są doskonałymi kompanami zarówno w życiu domowym, jak i na spacery, ale również doskonałymi psami do szkoleń, czy na wyjazdy na różne mistrzostwa hodowlane psów. Psy te bardzo lubią zabawę w ogródku, warto zatem chcąc kupić tego psa liczyć się z faktem, że jest on praktycznie stworzony do życia na świeżym powietrzu. Co za tym idzie, łatwo się brudzi, ale często im brudniejszy jest, tym bardziej zadowolony i chętniej wskakuje swojemu państwu do łóżka. Nie jest psem obronnym, raczej również nie stróżuje, jednak można go wytresować, gdyż łatwo uczy się komend i chętnie na nie reaguje, zwłaszcza za smakołyk. Ważny jest również fakt, że pies te jest doskonały dla alergików, ponieważ jego sierść nie uczula i nie zostawia kłaków. Wybór Westa jest gwarancją, że uzyska się wiernego kompana, który bardzo lubi się bawić, ale równie często leniuchuje, najchętniej na samym środku małżeńskiego łoża głowy rodziny.