Rybki

Od kilku lat istnieje moda na posiadanie w domach akwarium. Wśród pięknych nowoczesnych mebli umieszczenie pięknego dużego akwarium z wnętrzem przypominającym rafę koralową jest prawdziwie cudowną ozdobą. Więce »

 

Czworonożny przyjaciel człowieka

Coraz więcej polskich rodzin decyduje się na psa. Wybierają go młode małżeństwa, rodziny z dziećmi, emeryci, czy nawet osoby samotne. Nie bez powodu bowiem uważa się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Być może nie można z nim rozmawiać, jednak wyczuwa nastrój swojego właściciela, przychodzi, gdy widzi jego smutek, kładzie się razem z nim, gdy wie, co się dzieje. Są rasy psów, które odczuwają silny instynkt opiekuńczy wobec dzieci, uwielbiają się z nimi bawić i pozwalają nawet ciągnąć się za ogon. Przykładem są labradory, które po prostu ubóstwiają towarzystwo drugiego człowieka, a zwłaszcza małego człowieczka. Są osoby, które wolą psy obronne, są tacy, którzy wybierają psy typowo kanapowe i do rozpieszczania, są też tacy, dla których pies nie musi być rasowy, byleby był fajnym towarzyszem.

Dlatego być może tak wiele osób decyduje się na adopcję małego psiaka ze schroniska. Często takie zwierzaka potrafią wykształcić więź i przywiązanie do swojego właściciela jeszcze głębszą niż psy rasowe, jaj gdyby czuły, że zostały uratowane. Ważne jest również, jeżeli chce się mieć zwierzaka, przemyśleć, jaka rasa będzie dla nas odpowiednia i czy dobrze będzie się jej żyło w małym mieszkaniu. Kupno alaskana, czy bernardyna do kawalerki zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem. Natomiast mały York odnajdzie się praktycznie wszędzie, być może dlatego jest to rasa, którą można najczęściej spotkać na polskich ulicach. Społeczeństwo upodobało sobie pieski tej rasy, ponieważ nie tylko słodko wyglądają, ale również szybko przywiązują się do właściciela, są inteligentne i posłuszne. Inne rasy często wybierane przez Polaków to jamniki oraz labradory, które ze względu na swój charakter, skłonność do zabawy, ale i inteligencję, często wybierane są przez rodziny z dziećmi. Warto jednak pamiętać, że wybór rasy, to kwestia drugorzędna. Najpierw trzeba się zastanowić, czy będzie się w stanie zapewnić psu dom, mieć dla niego czas, możliwość wychodzenia z nim na spacery i odwdzięczenia się taką miłością, jaką czworonóg obdarzy nas.