Rybki

Od kilku lat istnieje moda na posiadanie w domach akwarium. Wśród pięknych nowoczesnych mebli umieszczenie pięknego dużego akwarium z wnętrzem przypominającym rafę koralową jest prawdziwie cudowną ozdobą. Więce »

 

Nie każdy miłośnik psów może sobie pozwolić na prz…

Nie każdy miłośnik psów może sobie pozwolić na przygarniecie pupila do swojego domu. Nawet, jeśli posiadasz odpowiednie warunki mieszkaniowe, może się okazać, że nie masz po prostu czasu na właściwą opiekę. Jeśli cały dzień spędzasz w pracy i nikogo z domowników nie ma w tym czasie w domu, zakup psa nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli mimo to, brakuje Ci zwierzęcia w domu, możesz rozważyć posiadanie kota. W ostatnim czasie duże zainteresowanie budzi typowo domowy kot, rasy Ragdoll. Jego cecha charakterystyczna jest to, że z reguły ma on niebieskie piękne oczy. Jego nazwę można przetłumaczyć dosłownie jak szmaciana lakę. Koty tej rasy, kiedy weźmiesz je na ręce staja się całkowicie bezwładne i ma się wrażenie, że faktycznie są jak lalka. Kolor ich sierści może być biały, srebrny, czekoladowy. Bardzo często innej barwy są łapy.

Ragdoll jest bardzo puszysty, a jego ogon przypomina ogon kota perskiego. Jeśli chcesz zaopiekować się tą właśnie rasą, musisz mieć świadomość, że jest to kot całkowicie domowy. uwielbia towarzystwo dzieci, jednak z natury jest bardzo powolny i raczej leniwy. Niektórzy twierdzą, że nie jest wskazane, aby wychodził na świeże powietrze, ponieważ bardzo łatwo zapada na rożnego rodzaju infekcje, co odróżnia go od innych ras. Jednak inni hodowcy podkreślają, że to zależy od kota i jego osobowości. Jedne uwielbiają śnieg, inne trzęsą się jak galareta i od razu chorują. Należy więc obserwować reakcje Ragdolla, kiedy zaplanujemy z nim spacer. Najlepiej zaprzyjaźnić się z hodowcą, który posiada rodowód dla danego kota. Ragdolle są bardzo często uczestnikami rożnego rodzaju wystaw kotów, dlatego ich pochodzenie jest niezwykle ważne. Nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Może jeść zarówno karmę suchą jak i mokrą. Jednak tę drugą nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Sucha karmę Ragdoll powinien mieć dostępną przez cały czas, podobnie jak wodę. Prawda jest taka, że kiedy kot zgłodnieje sam podejdzie do jedzenia. Dlatego w żadnym wypadku nie należy go do tego zmuszać.